Belépés

+36 30 495 5112 Élő segítségnyújtás az oldal alján!

Így válhatsz szoftverfejlesztővé

Az egyik legbiztosabb karrier ma a fejlesztői pálya, hiszen óriási hiány mutatkozik itthon programozókból, az EU egészét nézve pedig közel 700 ezer betöltetlen állás várja az IT szakembereket.

De milyen lépéseken keresztül építhet valaki sikeres karriert programozóként? - Erre a kérdésre próbál válaszolni Laczkó Gábor, a Braining Hub IT oktatási centrum vezetője. 

A programozás divatszakmává vált az utóbbi időben, ami nem csoda, hiszen egészen a belépő junior szinttől kezdve hatalmas a munkaerőpiaci igény fejlesztőkre. Így a szakma kiszámítható és versenyképes karrierutat kínál mind a pályamódosítóknak, mind a friss diplomás pályakezdőknek és azoknak a fiataloknak is (végzős középiskolásoknak), akik nem szereztek diplomát, vagy lecsúsztak az idei felvételi időszakról, viszont egy biztos, jól fizető szakmát szeretnének. De nézzük meg, hogy milyen karrierív áll azok előtt, akik programozói szakmába kezdenek!

A fejlesztővé válás lépcsőfokai
A programozói pályán sokféle úton el lehet indulni. A legtöbb "bootcamp", vagy gyorstalpaló programozó tanfolyamon elvárás, hogy a diák már rendelkezzen némi alapismeretekkel akár előképzetséggel, de elérhetők a piacon olyan  alapozó képzések is, melyekhez nem szükséges semmilyen előzetes tudás.

Junior fejlesztőnek nevezzük azokat, akik már ismerik a különböző programozási keretrendszereket, az algoritmizálást. Vagyis, ahogy Laczkó Gábor, a Braining Hub IT oktatási centrum vezetője fogalmaz: "A számítógép számára is érthető módon tudják megfogalmazni, hogy mi van a fejükben." Ismerik az adatstruktúrák, mátrixok, gráfok fogalmát, és használni is tudják ezeket - alapszinten.

Középhaladónak, vagy mediornak azokat nevezzük, akik - bár a tudásuk nem feltétlenül nagyobb, mint a junioroknak - már rendelkeznek néhány év tapasztalattal: dolgoztak éles projekteken, láttak már közelről is ügyfelet és ami a legfontosabb: felelősséget vállalnak a munkájukért és a véleményükért. "Nem várjuk el tőlük, hogy percre pontosan meg tudják becsülni egy feladat végrehajtásának idejét, de hozzávetőlegesen képesek felmérni, hogy milyen időráfordítással lehet megoldani az adott problémát." - tette hozzá Laczkó Gábor.

A medior szint egyfajta választóvonal is
Az is gyakran előfordul, hogy valaki nem lép tovább a medior szintről, hiszen nem biztos, hogy mindenkiben megvan az igény a továbblépésre, miközben a medior szinten is lehetőség van folyamatosan új projekteken dolgozni, új kihívásokat leküzdeni. 

Belépés or Regisztráció