Belépés

+36 30 495 5112 Élő segítségnyújtás az oldal alján!

Az 5G forradalmát hozhatja el az amerikai hadsereg fejlesztése

A vezeték nélküli hálózatokban, és így értelemszerűen az új generációs 5G rendszerekben megkerülhetetlen szerep jut az úgynevezett switcheknek, azaz kapcsolóknak. Ezek az egyébként rendkívül apró, szemmel gyakorlatilag láthatatlan alkatrészek felelnek ugyanis a rádióhullámok továbbításáért az adó és vevő egységek között. Ezek határozzák meg, hogy milyen adat honnan és hova jusson el, úgyhogy működésük alapvető hatást gyakorol a komplett hálózat működésére.

Az amerikai hadsereg szinte fű alatt jelentett be egy nagyon fontos fejlesztést, amely egyfajta evolúciós lépésnek tekinthető eme létfontosságú komponensek univerzumában. A US Army kutatói szorosan együttműködve amerikai és európai egyetemekkel arra a következtetésre jutottak, hogy alapjaiban változtatható meg az 5G hálózatokban a kapcsolók működése. Dr. Deji Akinwande, a Cockrell Műszaki Iskola Elektromos és Számítástechnikai Tanszékének professzora és egyben a kutatás vezetője elmondta, hogy azt vették észre, hogy a jelenlegi kapcsolók folyamatosan aktív állapotban vannak, ami miatt feleslegesen fogyasztanak energiát. Ez persze egy vagy tíz eszköz esetében nem gond, de ha már milliárdos nagyságrendről beszélünk, akkor ez irgalmatlan mennyiségű elpazarolt erőforrást jelent.

Kevesebb energia, nagyobb sebesség

Elkezdtek tehát dolgozni egy olyan kapcsolón, amely csak akkor "helyezi szolgálatba" magát, ha a jeltovábbításra kerül sor. A feladatot sikeresen megoldották, és így megszületett

egy olyan 5G switch, amely ennek köszönhetően mintegy ötvenszer energiahatékonyabb,

mint az eddig használatos modellek. Az is prioritás volt, hogy ha már elkezdenek dolgozni egy teljesen új felépítésű, és új anyagokat használó komponensen, akkor azzal már próbálják kiküszöbölni a korábbi készülékek egyéb hiányosságait is. A hadsereg vezetésével megalkotott új masina elsőként a történelem folyamán képes lefedni az 5G spektrumot, azaz képes működni az alacsony végső gigahertz frekvenciáktól a csúcskategóriás terahertz frekvenciáig egyaránt. Mindez pedig eddig sosem tapasztalt rugalmasságot eredményez, amellyel csökkenthetőek a gyártási költségek. Ráadásul mindennek következtében sikerült lényegesen növelni az adatátviteli sebességet, ami azt jelenti, hogy az 5G még gyorsabb lehet, mint ahogyan azt várták.Tehát röviden: az amerikai hadsereg vezetésével megalkotott 5G kapcsoló energiatakarékosabb és gyorsabb működést garantál. Mindez pedig azért iszonyú fontos, mert amikor az 5G technológiát elkezdték fejleszteni pontosan ez volt az a két szempont, amire a leginkább fókuszáltak. Szóval az új eszköz pont a létfontosságú területeken produkál minden korábbinál jobb eredményeket.

Forrás:https://www.origo.hu/

Belépés or Regisztráció